Sport a rekreace | Chalupa Jeseníky | ubytování Vernířovice

Sport a rekreace

Naše hory poskytují všem návštěvníkům skvělé možnosti sportovního vyžití i kvalitního odpočinku. Zavítáte-li do Jeseníků, čeká vás perfektní dovolená – se vším všudy. Se sportem, horskou turistikou, výlety za krásami zdejší přírody, včetně pobytu na zdravém horském vzduchu. Nevíte-li, kam vyrazit s dětmi na dovolenou, ubytování Jeseníky celé vaší rodině poskytne ideální zázemí pro sport i rekreaci.

Horská oblast Jeseníků je stoprocentní zárukou toho, že se ve zdejším kraji rozhodně nebudete nudit. Ubytování Vernířovice disponuje velmi výhodnou a strategickou polohou. Díky tomu máte řadu možností, jak si pobyt v Chráněné krajinné oblasti ( CHKO ) Jeseníky výborně zpestřit. Máte možnost věnovat se třeba oblíbené pěší turistice. A to jak na delší vzdálenosti, tak je možné absolvovat i menší procházky. Záleží jen na vaší kondici, náladě a časových možnostech.

Nemůžete zabloudit

chalupa Jeseníky je výchozím bodem, z něhož se prostřednictvím řady naučných stezek můžete vydat za poznáváním okolní krajiny. Pěší turistika však není jedinou možností, jak si pobyt v CHKO Jeseníky zpříjemnit. Jste-li vyznavači jízdy na kole, třeba i v náročnějším terénu, cykloturistika bude pro vás to pravé. Také moderní trekingové hole se vám budou velice hodit. Protáhnete si nejen své tělo, ale také vám to přinese dokonalé psychické uvolnění.

Ani v létě se nebudete nudit

výhodou je, že chata Jeseníky disponuje v prostorách přilehlé zahrady uzamykatelným zahradním domkem. V něm si můžete bezpečně a pohodlně uložit své sportovní potřeby, včetně kol, lyží, běžek apod. Jezdit do hor lze v každém ročním období. Hory jsou překrásné v létě i v zimě, ale také v předjaří nebo přijde-li podzim.

Pokud se do Jeseníků vydáte například v průběhu letních prázdnin, můžete s dětmi podnikat úžasné výlety do okolí, spojené s objevováním přírodních krás nebo návštěvou mnoha historických památek či turistických zajímavostí.

Hurá na lyže nebo běžky

ubytování Jeseníky vám poskytne dokonalé zázemí také v zimních měsících. Na zdejších svazích si perfektně zalyžujete anebo je vám k dispozici dostatek běžeckých tratí. Navíc kousek od dřevěné roubenky najdete malý kopec, kde se mohou vaše děti „vyřádit“ na sáňkách či bobech.

Lyžování

ubytování Vernířovice je strategicky výhodné pro všechny lyžaře. Přímo v této obci se totiž nacházejí dva lyžařské areály, a to s lehkou až středně těžkou obtížností. V nedalekém okolí je pak vybudováno největší lyžařské středisko na Moravě. Okolí chalupy však nabízí také velmi ideální podmínky pro běžecké túry.

Ski areál Vernířovice : vzdálenost 1 km, sjezdovka 550 m, večerní lyžování, zasněžování, snowpark

Ski areál Brněnka : vzdálenost 3 km, sjezdovka 980 m, večerní lyžování, zasněžování

Ski areál Šindelná : vzdálenost 9 km, sjezdovka 450 m, večerní lyžování

Ski areál Kareš : vzdálenost 9 km, sjezdovka 500 m, večerní lyžování, snowpark, snowtubing

Ski areál Kouty : vzdálenost 10 km, sjezdovka 2.450 m, večení lyžování, zasněžování, snowpark

Ski areál Přemyslov : vzdálenost 14 km, sjezdovka 1.250 m, večení lyžování, zasněžování

Plavání, koupání a welness

chalupa Jeseníky nabízí svým hostům osvěžení v kulatém bazénu přímo na zahradě. Zajímavou atrakcí je pak termální park ve Velkých Losinách, který nabídne uvolnění pro celou rodinu. Můžete relaxovat ve velkém aktivním bazénu nebo s ratolestmi dovádět v malém dětském bazénu. Největší efekt na vaše zdraví bude mít speciální bazén, kde je léčivá síla termální vody nejúčinnější.

Uvolnění naleznete také v relaxačním bazénu, kde můžete dopřát vašemu tělu odpočinek v relaxačních zónách s masážními sedátky a lehátky nebo můžete proplout do venkovního prostoru, který vám nabízí relaxační, aktivní a dětský bazén. Nechybí ani zábavné atrakce – dva tobogány v délce 40 a 45 metrů, divoká voda, jeskyně, vodopád, chrliče a vodní hřiby … teplá minerální voda vyniká blahodárnými účinky na lidské tělo i duši.

Cyklistika

milovníci cykloturistiky se mohou vydat přímo po čarodějnické trase, po stopách nechvalně známých inkvizičních procesů. Cyklisté jsou vedeni od jednoho značení k druhému a během tohoto tajemného výletu se mohou dozvědět spoustu věcí z historie procesů i z dějin samotných Velkých Losin.

Ostatní sporty

chata Jeseníky je vybudována v oblasti, která doslova žije sportem. V obci se nacházejí tenisové kurty a nedaleko je také ranč.

Jezdecká turistika : vzdálenost od ubytování 1.5 km, výuka jízdy na koni, turistické vyjížďky na koni

Paintball a čtyřkolky : vzdálenost od ubytování 3 km, paintball, jízda na čtyřkolkách

Horské minikáry : vzdálenost od ubytování 9 km, horské minikáry a koloběžky, travní lyžování

Kde nás najdete

Chalupa Jeseníky,
Vernířovice 20,
788 15 Vernířovice

Email: info@chalupa-jeseniky.eu